Slalomová dráha

Voda pro potřeby tréninků a rekreačního ježdění se pouští od 1.dubna do 31.října.

Rozpis napouštění vody na USD

Pokud nás chcete navštívit v našem areálu a sjet si divokou vodu, je nutné dostavit se v níže uvedených časech. Pokud se k nám chystáte v dubnu během pracovní týdne někdy dopoledne, zavolejte na tel. 604200871. Pokud nebude nikdo nahlášen nezaručíme vám vodu v kanále. Jinak je v kanále sucho!

Otevírací hodiny na slalomové dráze

Úseky vyhrazené pro trénink SK VS CB jsou vyznačeny v tabulce, na tyto úseky v době rezervovaného tréninku nemá veřejnost přístup.

Uvedený rozpis může doznávat v průběhu měsíce drobných změn, o kterých vás budeme informovat jak nejrychleji to bude možné.

V měsících dubnu a říjnu je napouštění slalomové dráhy po telefonické rezervaci! Děkujeme za pochopení.

Všichni uživatelé slalomové dráhy budou respektovat pravidla Provozního řádu.

Ceník vstupu na USD

1/2 den 1 den1 rok
Pevná loď (kajak, debl), nácvik záchrany150 Kč 250 Kč4000 Kč
Raft pro 2 os.300 Kč 500 Kč6000 Kč
Raft 4+ os.500 Kč 800 Kč9000 Kč
Vyhrazení exkluzivní hodiny+ 1000 Kč
1hod.1 den1 rok
Riversurf120 Kč400 Kč4000 Kč

Rozhodující hodina pro rozlišení 1/2 a 1 den je 13.00.

Popis slalomové dráhy

Umělá slalomová dráha byla na přelomu let 2011 a 2012 kompletně přestavěna. Použity jsou mobilní překážky RAPID BLOC- stejné jako na olympijských tratích od olympiády v Londýně. Je možné je přesouvat v kolejnicích, které jsou zabetonované ve dně, během několika minut je tak možné trať výrazně přestavět a změnit její charakter i obtížnost.

Dráha začíná nástupním bazénem, který od jara do podzimu může sloužit jako hřiště pro kanoepolo, nebo se na něm rozjíždějí vodáci před tréninkem.

První stupeň od roku 2018 prochází postupnými úpravami a v dnešní době se podařilo vytvořit největší riversurfovou vlnu v Čechách.

Druhá kaskáda je upravena pro začátečníky. Není obtížné a pod ní následuje klidnější úsek. Nové jsou široké vracáky pod druhou kaskádou, sloužící k zachycení všech plaváčků.

Závodní úsek začíná u první lávky, od tohoto místa jsou až do cíle tratě použity mobilní překážky. Obtížnost tratě se může měnit podle typu závodu. Divácky nejatraktivnější část je přímo u loděnice, kde je vybudována terasa restaurace.

Pod závodní tratí byl vybudován další úsek vhodný opět pro výcvik začátečníků, padlboardistů a všech, kteří se ještě bojí vyrazit na ostatní úseky slalomové dráhy s vyšší obtížností (WW III – III+).

Nástupní bazén
Riversurf spot
Riversurf spot
Riversurf spot
Kaskáda - úsek č.2
Závodní trať - úsek č.3
Závodní trať - úsek č.3
Závodní trať - úsek č.3
Závodní trať - úsek č.3
Nástupní bazén
rozjížděcí bazén - kanoepolo

Komentáře jsou uzavřeny.